Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR odporúča školám zapojiť sa do aktivít a projektov lesnej pedagogiky
LESY PRE ĽUDÍ – ĽUDIA PRE LESY
12.02.2015Interaktívna výstava, EUROPA, 03. – 04. 03. 2015
Aj keď je Banská Bystrica známa svojou nádhernou prírodou a okolie poskytuje množstvo možností na spoznávanie prírody, prijmite ponuku na netradičné objavovanie tajomstiev lesa. Priamo pod Urpínom, v nákupnom centre Europa vyrastie v dňoch 03. - 04. marca 2015 živá lesná učebňa.
Lesní pedagógovia v nej budú sprevádzať návštevníkov tajomstvami lesa. Na mieste, kde môžete bežne zažiť len nákupnú atmosféru, bude znieť šum lesa a spev vtákov. Tam, kde by ste to nečakali, budete mať možnosť oddýchnuť si a všetkými zmyslami poznávať prírodu. V rámci tvorivých dielni si budú môcť najmä deti zhotoviť vlastnoručne zhotovené ozdoby z prírodného materiálu. Na mieste, ktoré je uprostred veľkomesta, spoznáte krásu, pestrosť a výnimočnosť našich lesov.
Ak ste zabudli, aký dôležitý je les pre náš život a naše zdravie, na interaktívnej výstave s názvom Lesy pre ľudí – ľudia pre lesy vám o tom povedia lesníci, ktorí sa venujú práci s deťmi a mládežou. Cieľom výstavy je priniesť kúsok lesa aj na netradičné miesta, motivovať rodiny s deťmi a mladých ľudí k poznávaniu a návšteve prírodného prostredia. Výstava interaktívnym spôsobom približuje život v lese a prácu lesníkov zodpovedných za pestovanie, ochranu a zveľaďovanie lesov v prospech spoločnosti. Výstava zdôrazňuje, že les je domovom rastlín a živočíchov, je miestom oddychu, relaxu a zdravia, zdrojom čistej vody a vzduchu, zdrojom energie a dreva a miestom pre prácu na vidieku.
Výstavu pripravila Slovenská lesnícka komora v spolupráci s Národným lesníckym centrom. Podujatie podporili: LESY SR, š.p. Jej návštevníci nemusia byť len pasívnymi pozorovateľmi, ale k dispozícii budú aj zážitkové aktivity lesnej pedagogiky a tvorivé dielne. V čase od 9.00 do 19.00 ich budú sprevádzať lesní pedagógovia, ktorí majú pripravené aj drobné odmeny.
Kontakt a informácie:
Národné lesnícke centrum
Ing. Ľudmila Marušáková, PhD.
marusakova@nlcsk.org, +421 902 923 094
Autor:
email: